1

سپتامبر

پایان کار کاروان ایران در گیم‌های آسیایی ۲۰۱۸ وایستادن در رده ششم جدول + اسامی کامل مدال‌آوران


به گزارش ماشین شاپ،

هجدهمین دوره گیم‌های آسیایی بعدازظهر فردا (یکشنبه) با برگزاری مراسم اختتامیه در ورزشگاه اصلی شهر جاکارتا، پایتخت اندونزی به پایان می‌رسد. کاروان ایران اما امروز کار خود در این رویداد پایان داد؛ رویدادی که با کسب 20 مدال طلا، 20 مدال نقره، 22 مدال برنز و مجموع 62 مدال همراه بود.

در این دوره 378 ورزشکار از کشورمان در رشته‌های مختلف با حریفان رقابت کردند. با این وجود تعداد مدال‌های طلا نسبت به دوره قبل کمتر بود. ایران در دوره قبلی گیم‌های آسیایی در سال 2014 به میزبانی اینچئون با 276 ورزشکار توانست 21 طلا، 18 نقره، 18 برنز و مجموع 57 مدال کسب کند و در رده پنجم قرار بگیرد. کاروان ایران در گیم‌های سال 2010 گوانگژو 20 طلا، 15 نقره و 24 برنز کسب کرده و در رده چهارم ایستاده بود. این دوره و در اندونزی اما ایران در رده ششم جدول توزیع مدال‌ها ایستاد.

اسامی تمام مدال‌آوران ایران در گیم‌های آسیایی 2018 به شرح زیر است:

* مدال طلا:

– محمدعلی گرایی (کشتی فرنگی)

– حسین نوری (کشتی فرنگی)

– حسن یزدانی (کشتی آزاد)

– علیرضا کریمی (کشتی آزاد)

– پرویز هادی (کشتی آزاد)

– عرفان آهنگریان (ووشو)

– محسن محمد سیفی (ووشو)

– بهمن عسگری (کاراته)

– سجاد گنج‌زاده (کاراته)

– میرهاشم حسینی (تکواندو)

– سعید رجبی (تکواندو)

– سهراب مرادی (وزنه‌برداری)

– بهداد سلیمی (وزنه‌برداری)

– حسین کیهانی (دوی 3 هزار متر)

– احسان حدادی (پرتاب دیسک)

تیم ملی کبدی مردان

– تیم ملی کبدی بانوان

– الیاس علی‌اکبری (کوراش)

– رضا علیپور (سنگنوردی)

– تیم ملی والیبال

* مدال نقره:

– فرود ظفری (ووشو)

زهرا کیانی (ووشو)

– الهه منصوریان (ووشو)

– شهربانو منصوریان (ووشو)

– امیر مهدی‌زاد (کاراته)

– طراوت خاکسار (کاراته)

– رزیتا علیپور (کاراته)

– کوروش بختیار (تکواندو)

– امیرمحمد بخشی (تکواندو)

مرجان سلحشوری (تکواندو)

– سعید علی‌حسینی (وزنه‌برداری)

– امیر مرادی (دوومیدانی)

– جعفر پهلوانی (کوراش)

– نازنین ملایی (روئینگ سبک‌وزن انفرادی بانوان)

– تیم روئینگ سبک‌وزن دو نفره بانوان با ترکیب نازنین رحمانی و مریم امیدی پارسا

– تیم روئینگ چهار نفره سبک‌وزن بانوان با ترکیب مریم کرمی، مهسا جاور، نازنین رحمانی و مریم امیدی پارسا

– هدیه کاظمی (کایاک یک نقره 500 متر بانوان)

– تیم شمشیرگیم سابر مردان با ترکیب مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری و فرزاد باهر ارسباران

– سعید ملایی (جودو)

– تیم ملی بسکتبال

* مدال برنز:

– مهرداد یزدانی (کشتی فرنگی)

– محمدرضا گرایی (کشتی فرنگی)

– رضا اطری (کشتی آزاد)

– ذبیح‌الله پورشیب (کاراته)

– پگاه زنگنه (کاراته)

– حمیده عباسعلی (کاراته)

– فرزان عاشورزاده (تکواندو)

– ناهید کیانی (تکواندو)

– علی هاشمی (وزنه‌برداری)

– قنبرعلی قنبری (کوراش)

– امید تیزتک (کوراش)

– تیم روئینگ دو نفره بانوان‌ با ترکیب مریم کرمی و پریسا احمدی

– نبی رضایی (کانوی یک نقره 1000 متر مردان)

– تیم کایاک چهار نفره 500 متر مردان با ترکیب احمدرضا طالبیان، پیمان قوی‌دل، علی آقامیرزایی و امین بداغی

– علی پاکدامن (شمشیرگیم)

– محمد بریمانلو (جودو)

– تیم تیراندازی میکس کامپوند با ترکیب نیما محبوبی و فرشته قربانی

– تیم بسکتبال سه نفره مردان

– تهمینه کربلایی (پنچاک سیلات)

– مه‌لقا جام‌بزرگ (تفنگ سه وضعیت 50 متر بانوان)

– نوشاد عالمیان (تنیس روی میز)

– تیم ملی واترپلو

 

متأسفم، نظرات این نوشته بسته است..